Всі категорії
Додати товар

Багач і зерновушка, мотанка, лялька мотанка

750 грн
Опис

Круп'яничка - словʼянська лялька, що символізує достаток і багатство. Основним її наповненням є крупа, яка означає хороший урожай і прибуток. Круп'яничку традиційно робили без обличчя, як і інших обрядових ляльок.

Круп'яничка - лялька, яку ставили на покуті. Вона наповнювалася гречкою, пшоном, рисом, вівсом, перловкою. У голодні неврожайні роки з неї могли відсипати зерна, якщо їжі не вистачало. Іноді робили чоловічий варіант цієї ляльки - багача.
У кожного виду зерна було власне значення. Наприклад, найдорожчим був рис, тому він символізував багатство, перловка - ситість, гречка - достаток, а овес - силу. Перед посівом жменя зерна бралася з ляльки, а після збору врожаю її наповнювали свіжими зернами. Зовнішній вигляд Круп'янички видавав становище сім'ї: чим худіша була лялька, тим бідніший її господар.
У наш час Круп'яничку часто дарують на новосілля, щоб в новому будинку господарів завжди супроводжували достаток і сите життя. Інший привід для такого незвичайного подарунку - це весілля. Крупʼяничка допоможе молодим почати нове щасливе життя.
Висота: 14-15 см

Стан: Новий
Колір:
  • Різнокольоровий
Розмір:
  • Onesize
Продавець
kluikata
kluikata
Новгород-Сіверський
100% виконаних замовлень
Була

Схожі товари