Всі категорії
Додати товар
Цей товар вже проданий, але є багато схожих Цей товар наразi неактивний, але є багато схожих

Схожі товари

Лялька мотанка вишенька (обрядова, на весілля, на заміжжя, для нареченої)

1200 грн
Опис

Вишня у цвіті, як красуня наречена, а стиглі ягоди, як «пекучі очі та соковиті губи» — чудово кисло-солодкі, червоно-чорні, принадні та неповторні.

Створення жіночих ляльок – це частина особистого сакрального дійства, пов'язаного з обрядами на довге і щасливе життя. Це енергетично сильні ляльки з глибокими сенсами та смислами. Ляльки супроводжували кожну людину від народження до смерті, робилися на всі випадки життя. До весілля робили ляльок, щоб знайти нареченого та скоріше вийти заміж.

Коли в сім'ї дівчинка досягала віку «на виданні», то бабуся з мамою та самою донькою робили ляльку Вишенька. Зазвичай це ошатна лялечка в яскравому одязі і червоному вишнями на голові. У кожній вишеньки закладені обережні трави. Таку лялечку ставили на весіллі на столі у нареченої і слугувала вона оберегом від всього лихого. Тому така лялечка могла бути вбраною навіть краще за наречену.

Вишневе деревце, вишневий сад користуються в нашого народу любов’ю і великою шаною. Найкращі слова присвячені цьому дереву. Вишня – це одне із тотемних дерев для українців. «Садок вишневий біля хати» – обов'язковий атрибут української ідентичності. За традиціями деяких областей України, коли дівчина виходила заміж, батько садив вишневий сад.

Для праукраїнців вишня — світове дерево життя, «божественне дерево», присвячене Сварогу. Білий колір її цвіту асоціювався із святістю, бо «світ» — це «свят».

Коли цвіте вишня найкращий час, щоб для створення такої мотанки Вишеньки. Таку лялечку добре подарувати жінці чи дівчині, яка не має пари. Якщо для не заміжньої дівчини мотанка Вишенька - це образ жінки, яка готується вийти заміж, то для заміжніх жінок – повернення до стану нареченої, відновлення почуттів, оновлення сімейних стосунків. Лялька наділяє господиню яскравістю, «смачністю», додаючи і цукру, і кислинки в "прісне" життя.

Зріст лялечки 28 см.
На підставці.

Стан: Новий
Колір:
  • Різнокольоровий
Розмір:
  • Onesize